Dijital Pazarlama Alanında Kazanç Artırma Yolları

Dijital çağın ardından küçük büyük, her sektör bu pazarlama alanına akın etmeye başlamıştır. Burada herkesin bir pazar yeri bulunuyorken, bazıları daha ileriye gidebilmeyi başarmış, bazıları ise sadece konumunu korumak isterken bile epeyce gerilemiştir. Size göre nasıl oluyor da küçücük çocuklar bile hem sizden daha fazla kazanıyor, hem de sürekli ileriye gidebiliyor? İşte bu durumun nedeni, o kişilerin dijital pazarlama yolları için uzman destekleri alıyor olmaları sayesinde, birçok fırsatı da elde ediyor olmalarından kaynaklanıyor. Çünkü her ne kadar dijital pazar alanında her şey kendi kendine oluyormuş gibi dursa da arka planda takip edilmesi gereken bir trafik ve sürekli aktif tutulması gereken birde dijital pazar kolları bulunur. O yüzden bu konuda pes etmeden araştırmak ise sizi en iyi yola götürüyor.


Sosyal Medya

Dijital pazarlama alanında en iyi gelirlerin elde edilmesi, bir yandan da sosyal medyanızın güçlü olmasına bağlıdır. Bu konuda açıklanan rakamlara göre ciddi bir pazar hareketliliği bu ağ içerisinde her gün artıyor. Başta Instagram üzerinde %80’lik, Facebook %35 ve Twitter’da ise %95’lik bir satış trafiği oluşuyor. Bu durum ise internet reklamcılığı sayesinde öne çıkmış sosyal medyanıza giren 30 kişiden 26’sının sizden bir şeyler aldığını gösteriyor. O yüzden her açıdan güvenli bir sosyal medyaya sahip olmak gelirlerinizin doğrudan yüksek miktarlarda artmasını sağlıyor. Önemsiz gibi duran bu konunun aslında ne kadar ciddiye alınması gerektiği de ortaya çıkmış oluyor.

İçeriklerin Doğru Yönetilmesi

Dijital alanda e- ticarette bulunuyor olabilirsiniz. Ancak sahip olduğunuz işinizi üst seviyelere taşıyabilmeniz ve sanal olarak uğrak noktası haline gelmeniz gerekir. Eğer yıllar geçmiş ve hala dijital alanda istediğiniz bir noktada değilseniz o zaman içeriklerinizi yanlış yönetiyorsunuz demektir. Bu sorunu baştan web içeriği yönetimi için, içerik yöneticilerinden yardım alarak ortadan kaldırabilirsiniz. Bu sayede başta yavaş ama ilerleyen zamanda hızlı bir yükseliş elde edersiniz. Yükselişi gelirlerinizde takip etmeye başlar.

İçerik eğer alakalı değilse sadece gürültüden ibarettir.

LinkedIn İçerik Pazarlaması Başkanı Jason Miller

İnsanlara bir “hikâye” anlatın. Hikâyenizi doğru ve saygı uyandırıcı şekilde tasarlayın ve ne olursa olsun hikâyenizi “alakalı” yapın.

Dijital Pazarlama Alanında Blogger

Dijital pazarlama alanında en çok kullanılan para kazanma yollarından biride blog oluşturmaktır. Sizde şirketinizin bir blog aracılıyla dijital pazar alanına girmesini sağlayabilirsiniz. Ürünleriniz hakkında ya da yaptığınız iş üzerine özgün paylaşımlarınızla, arama motorunun zirvesine çıkarak daha çok müşteriyi ve blog okuyucunu çekebilirsiniz. İstikrarlı ve profesyonel bir şekilde devam ettiğinizde ise zamanla damlayan gelirinizin yüzlere, binlere dönüştüğünü görebilirsiniz.

Eğer temelinde büyük fikir yoksa, reklamınız gece karanlığındaki bir gemi gibi geçip gider.

David Ogilvy
Hevuka Danışmanlık

Related Post

Leave A Comment

Name

Website

Comment